Pasożyty u psa – co można zrobić?

Kapa65 / Pixabay

Pies to zwierzę, które ze względu na to, iż często wychodzi na zewnątrz, jest narażone na atak różnorakich pasożytów. Najbardziej znane są oczywiście pchły, które mogą okazać się o wiele większym zagrożeniem, niż jest to widoczne na pierwszy rzut oka. Jak pozbyć się tych pasożytów i czy istnieje domowy sposób na pchły u psa?
Najbardziej znaną metodą, którą można stosować w domu w przypadku zauważenia pcheł u psa jest oczywiście kąpiel z dodatkiem szamponu przeciwko insektom. Ten sposób jednak nie zawsze działa odstraszająco na pchły, dlatego nie można poprzestać jedynie na tej metodzie odstraszania tych pasożytów.

 

Inną metodą, która może dać lepszy wynik w połączeniu z kąpielą, jest codzienne czesanie psa dość gęstym grzebieniem. W ten sposób możliwe jest wyczesywanie pasożytów i to nie tylko pcheł.
Sposobem, który może zadziałać odstraszająco na pchły jest roztwór octu lub soku cytrynowego z wodą. Trzeba pamiętać, by roztwór nie był zbyt silny. Roztwór można dodawać do kąpieli psa lub spryskiwać nim sierść. Pozwala to na odstraszenie pcheł, które mogą przyczepić się do sierści na spacerze.