Bilard – o czym warto pamiętać, chcąc doskonalić umiejętności?

Gadini / Pixabay

Bilard to gra, z którą każdy może zacząć przygodę. Jeśli jednak chcemy rozwijać swoje umiejętności i doskonalić technikę, warto zadbać o regularne treningi. Dobrym pomysłem jest poznanie również kilku sprytnych sztuczek, dzięki którym gra może okazać się jeszcze ciekawsza!

Wykorzystajmy fizykę

Triki, które mogą pomóc zyskać nam przewagę w grze warto stosować już od początku rozgrywki. Dobrym pomysłem może okazać się odpowiednie ułożenie bil w trójkącie – tak, aby znajdowały się jak najbliżej siebie. Dzięki temu łatwiej będzie uzyskać odpowiedni przekaz energii pomiędzy nimi podczas silnego rozbicia. Aby je wykonać, warto ustawić białą bilę ok 15 cm od środkowego punktu linii bazy.

Zachowajmy prawidłową postawę

Doświadczeni gracze, przed którymi bilard nie ma tajemnic, większość działań podczas rozgrywek podejmują odruchowo. Pamięć mięśniową warto trenować za każdym razem, gdy stajemy do gry. Aby zachować prawidłową postawę, oprzyjmy ciężar ciała na jednej nodze i przenieśmy go na drugą, pochylając się nad stołem. Jednocześnie rękę, na której oparty zostanie kij warto odpowiednio ustabilizować, trzymając kij opuszkami palców i opierając nadgarstek na stole. Choć bilard może wydawać się niewymagającą pod względem kondycji fizycznej grą, warto pracować całym ciałem. Zapewni nam to nie tylko odpowiednią koordynację, ale także celniejsze i silniejsze rozbicia.

Doskonalmy swoją wiedzę

Trening czyni mistrza – to wiadomo nie od dziś. Dlatego, chcąc uzyskiwać coraz lepsze wyniki, warto zadbać o regularne szlifowanie swoich umiejętności. Z pomocą mogą przyjść nam doświadczeni instruktorzy lub inni doświadczeni gracze, którzy chętnie podzielą się z nami wiedzą na temat gry w bilard. W sieci znajdziemy również wiele przewodników, np. w formie materiałów video, dzięki którym będziemy mogli pracować nad swoimi umiejętnościami i czerpać jeszcze więcej przyjemności z wyników!

Kręgle Tczew