Co powinniśmy wiedzieć o drzwiach ognioodpornych?

xusenru / Pixabay

Decydując się na drzwi przeciwpożarowe powinniśmy mieć na uwadze, że ograniczają one przedostawanie się gorących gazów i płomieni z pomieszczenia, gdzie wybuchł pożar, ale nie gwarantują jednak nienagrzewania się powierzchni. Montując takie drwi warto skonsultować się z specjalistami i inspektorami budownictwa, którzy z pewnością pomogą nam w zaopatrzeniu się w odpowiednie drzwi i odpowiedzą nam na nasze pytania i wątpliwości.
Dodatkowym ważnym elementem są uszczelki pęczniejące, na które powinniśmy również zwrócić większą uwagę. Na skutek dymu czy żaru zapobiegają one na przedostawaniu się niebezpiecznych oparów i gazów do pozostałych pomieszczeń, dla tego jest tak kluczowe aby były one odpowiednio dobrane i miały wysoka jakość.

 
Drzwi ognioodporne wykonane z aluminium czy stali poprzez swoje właściwości same w sobie są bezpieczne. Mogą mieć dodatkową funkcję antywłamaniową czy ulepszony efekt wizualny poprzez wstawienie w drzwi hartowanych szyb.
Dzięki temu, że obecnie na polskim rynku istnieje dosyć duża konkurencja między producentami drzwi ppoż, zwracają oni dodatkowo większą uwagę na wygląd i jakość, dzięki czemu my możemy cieszyć się pięknymi drzwiami, które dbają o nasze bezpieczeństwo.