Fotowoltaika Gdańsk – jak wybrać specjalistów od montażu?

Fotowoltaika Gdańsk przeżywa obecnie wielki boom. Zalety instalacji fotowoltaicznej sprawiają, że przekonują się do niej nawet niezdecydowani. Już po 6 miesiącach od montażu fotowoltaiki w domu czy w firmie zauważysz znaczny spadek kosztów energii. Jak wybrać odpowiedni zespół do montażu fotowoltaiki na terenie Trójmiasta?

Najważniejsze przy montażu instalacji fotowoltaicznych

Coraz więcej prywatnych odbiorców i przedsiębiorców decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Korzystając z odnawialnych źródeł energii, nie tylko zmniejszamy rachunki za prąd, ale i przyczyniamy się do zmniejszenia zanieczyszczeń środowiska. Montując panele fotowoltaiczne Gdańsk, warto poszukać sprawdzonego instalatora. Specjalista prawidłowo dobierze ilość i moc paneli fotowoltaicznych do potrzeb budynku. Cały system fotowoltaiczny musi być zamontowany zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Instalatorzy powinni posiadać odpowiednie uprawnienia najlepiej OZE UDT. Jeśli panele słoneczne zostaną nieprawidłowo podłączone lub źle dobrane, narażamy się nie tylko na dodatkowe wydatki, ale i na niebezpieczeństwa w użytkowaniu.

Montaż paneli fotowoltaicznych – komu go powierzyć?

Boom na fotowoltaikę sprawia, że na rynku pojawia się wiele firm oferujących odnawialne źródła energii. Część z takich przedsiębiorstw nie posiada w pełni wyszkolonych pracowników, zarówno w kwestii wiedzy praktycznej, jak i teoretycznej. Dlatego przed podjęciem współpracy warto dowiedzieć się, ile czasu działa na rynku dana firma i jakie realizacje ma na swoim koncie. Sprawdź, czy monterzy posiadają odpowiednie uprawnienia (m.in. OZE UDT). Każda instalacja fotowoltaiczna powinna być szczegółowo wyceniona, jeszcze przed przystąpieniem do realizacji. Dobrze jest też sprawdzić, czy dana firma oferuje pomoc w uzyskaniu dotacji m.in. z programu „Mój Prąd” oraz serwis urządzeń po montażu. Jeśli planujemy dołączenie pompy ciepła do instalacji fotowoltaicznej, warto wybrać firmę z doświadczeniem w tej dziedzinie.

Fotowoltaika Gdańsk – dofinansowanie fotowoltaiki z rządowych programów

Pozyskiwanie energii z niezależnego, odnawialnego źródła, wymaga na początku sporych inwestycji. Montaż szybko się jednak zwraca, a obecne panele fotowoltaiczne działają nawet przez okres kilkudziesięciu lat. Już pierwsze, wyraźnie niższe rachunki za prąd stanowią dostateczny dowód. Uniezależnisz się od rosnących cen energii na wiele, wiele lat. W 2023 roku, 5. edycja programu Mój Prąd gwarantuje dofinansowanie nawet do 6 tysięcy złotych, jeśli decydujesz się na jedynie montaż paneli słonecznych. Jeżeli decydujesz się na profesjonalny montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej wraz z pompą ciepła, możesz otrzymać od 4,4 tys. zł do aż 28,5 tys. zł dotacji. Na szczęście doświadczone firmy fotowoltaiczne Gdańsk sprawnie poruszają się po przepisach i warunkach otrzymania dofinansowania, dzięki czemu nie musisz martwić się biurokracją.

Instalacje fotowoltaiczne – ile dzięki nim zaoszczędzisz?

Fotowoltaika Gdańsk pomoże Ci zrealizować plan instalacji fotowoltaicznej, od kosztorysu po uzyskanie dotacji i montaż systemu PV. Zastanawiasz się, ile dzięki niemu zaoszczędzisz w ciągu roku? Obecnie system fotowoltaiczny o mocy 4 kilowatów generuje około 5400 kWh energii elektrycznej w trakcie roku. Jest to równoznaczne z oszczędnościami rzędu 1500 złotych na rok. Wszystko zależy od stawek za energię elektryczną pobieranych przez stan sieci energetycznej i wielkość instalacji. Montaż fotowoltaiki to zdecydowanie inwestycja, która zwraca się w ciągu kilku pierwszych lat po zrealizowaniu. Po tym czasie zaczniesz zarabiać na zaoszczędzonym prądzie.