Kurs wirtualnej waluty

TheDigitalArtist / Pixabay

28 czerwca 2020 roku, obecny kurs kryptowaluty Bitcoin wynosił mniej więcej 9 060 USD. W ostatnim tygodniu BTC można było kupić za nie całe 9 000 USD. Eksperci uspokajają, waluta jest o prawie 140% na plusie od tak zwanego ” czarnego czwartku”, który miał miejsce trzy miesiące temu.

Ostatnie wahania

W ciągu kilku dni kurs kryptowaluty miał tendencję spadkową, co zbudziło niemały niepokój wśród osób inwestujących w nie. W ciągu tego tygodnia ten wirtualny pieniądz staniał z 9 600 USD do 8 975,53 USD, pod koniec tygodnia cena wynosiła 9 060 USD. Dzienny wskaźnik teraz wynosi 1,08% na minusie.

Zdaniem specjalistów

Mimo spadków, sytuacja na rynku jest dobra. Należy patrzeć na krytyczne sytuacje jako punkt odniesienia. Cena tej kryptowaluty jest o 137% wyższa o wartości z marcowego krachu. Wtedy na światowych giełdach, BTC stracił ponad połowę ceny w ciągu 24 godzin. Przyczyną tak spektakularnego spadku tej kryptowaluty jest globalny kryzys zdrowotno-ekonomiczny wywołany pandemią koronawirusa.

Ceny innych kryptowalut

Wartości innych wirtualnych pieniędzy w tym samym czasie zanotowały mniejsze spadki niż Bitcoin . Najwięcej staciły w dobowych wskaźnikach: BSV (-7,40%), Stellar (-4,44%), BCH (-4,19%) oraz Litecoin (-3,71%). Wahania pozostałych kryptowalut nie przekroczyły 3% . Więcej na https://cryptotoq.pl/