Jak wybrać bezpieczny system alarmowy do domu?

GregoryButler / Pixabay

System alarmowy do domu jest inwestycją, która daje komfort i bezpieczeństwo na lata. Na rynku istnieje obecnie wiele różnych modeli i systemów tworzonych z myślą o szczególnych potrzebach klientów, zarówno indywidualnych jak i biznesowych. Czym należy się kierować przy wyborze takiego sprzętu i jakie parametry wziąć pod uwagę? Podpowiadamy.

DVS Polska od lat zapewnia profesjonalne systemy alarmowe znanych i renomowanych marek. Dobrze wiemy, jak ważny jest właściwy dobór urządzenia do specyfiki domu, dlatego proponujemy różne warianty instalacji alarmowych.

Innowacyjne systemy do ochrony twojego domu

W dzisiejszych czasach wcale nie trzeba wydawać fortuny, by mieć świetnie zabezpieczony dom. Nowoczesne systemy alarmowe przewodowe lub bezprzewodowe pozwolą nam spać spokojnie, a co więcej, nie musimy kuć ścian, by cieszyć się pełną ochroną 24 godziny na dobę.

Wybór instalacji alarmowej powinien się opierać o kilka istotnych kwestii, takich jak: lokalizacja domu oraz poziom ryzyka związanego z kradzieżą i włamaniem. Jeśli masz luksusową willę położoną na uboczu za miastem, lepiej zawczasu zleć profesjonalnej firmie projekt instalacji, która docelowo obejmie dom wraz z parkingami czy pomieszczeniami gospodarczymi.

Cena czy jakość? Trudne wybory przy zakupie systemów alarmowych

Jeśli zależy ci na kompleksowej ochronie twoich najbliższych i mienia, zainwestuj w odpowiednią centralę alarmową, do której docelowo będzie można podpinać większą ilość sprzętu w razie konieczności. Ważny jest też wybór czujników ruchu, a także dodatkowych funkcjonalności, jak chociażby czujniki tlenku węgla w przypadku instalacji gazowych.

Instalacja alarmowa jest obecnie nieodłącznym elementem inwestycji takich jak energooszczędne, inteligentne domy. System alarmowy jest tu zaawansowanym narzędziem, umożliwiającym nie tylko przesył informacji o ewentualnym włamaniu, ale też współpracującym z innymi systemami, odpowiedzialnymi za oświetlenie, wentylację, klimatyzację oraz rozsuwanie czy zsuwanie rolet.