Kierunek szpital

Parentingupstream / Pixabay

Złe samopoczucie, nieprawidłowe wyniki, te i wiele innych przyczyn, które skierują nas do szpitala. Lekarz skrupulatnie podejmuje decyzję, czy aby na pewno pobyt szpitalny jest potrzebny. Jak to w życiu bywa, nie każdy stosuje się do zaleceń doktora. Skierowanie do szpitala odkładane jest na dno szuflady, czasem nawet o nim zapominamy. Wracamy myślami do tego dokumentu, gdy objawy się nasilają albo po prostu ponaglają nas najbliżsi. Czy skierowanie do szpitala kiedykolwiek traci ważność?

 

Ogólna zasada, jest ono bezterminowe, jednak traci swoją ważność, gdy przyczyny kierowania do szpitala ustaną. Zbyt długie zwlekanie jest niekorzystne dla pacjenta, lekarz może przedłużyć ważność skierowania, lecz wymagana jest aktualizacja informacji o stanie pacjenta.
Przepisy ciągle ulegają zmianom, coraz więcej zawiłości, kruczków, postanowień. Nie każdy pracownik instytucji medycznej dobrze się orientuje, a nie mówiąc już o pacjentach. Nie warto odkładać leczenia na później, przynieść to może dla nas i naszego zdrowia bardzo negatywne skutki, czasem nieodwracalne. Warto trochę zadbać o siebie i cieszyć się pełnią życia.