Powiew historii

roobertoo / Pixabay

Jura krakowsko-częstochowska to obszar wielu pięknych miejsc. Nie tylko skalne wychowanie lecz także ruiny wielu pięknych zamków, warowni.

Każdy z osobna zaprasza do swoich bram. Jeden z bardzo cenionych to oczywiście zamek Bobolice. Zbudowany został w celu obrony Małopolski przed najazdem ze strony Śląska, które wtedy należało do Korony Czeskiej. Budowniczym był król Polski Kazimierz Wielki.

Wycieczki, piękne okolice, powiew historii to ten moment kiedy możemy pomyśleć, zrelaksować się. Nigdy nie wiadomo co pozostaje w naszej głowie, wspomnienia jednak pojawiają się najczęściej.

Wiele osób uwielbia zwiedzać zamki, posiadłości królów i książąt. Każdy chciałby chociaż przez chwilę pobyć małym księciem albo księżniczka. Jest do tego okazja, by pobyć na zamku, poznać zwyczaje i poczuć cudowny klimat.
Czy wiesz co jeszcze mozesz zobaczyc? Musisz przekonać się sam, wybierając się na wędrówkę do pobliskiego zamku, gdzie wchodząc za bramę możesz poczuć powiew historii, zobaczyć to czego nigdzie nie poczujesz, klimat. Turystyka to bardzo zdrowy sport, który nie tylko dba o nasze ciało, ale także o głowę.