Wiedzieć jak postępować, to klucz do sukcesu

stanvpetersen / Pixabay

Kodeks rowerzysty powinien być jego, można powiedzieć, asem w rękawie. Znajomość przepisów będzie wsparciem w codziennych podróżach. Pomoże w bezpiecznym dotarciu do celu, ale także uchroni przed nieszczęściem i mandatami. Zapisy w Dzienniku Ustaw regulują przepisy dotyczące kierowania jednośladami. Poznaj podstawowe zasady, jakimi należy się kierować, aby w pełni móc cieszyć się swoją pasją lub po prostu środkiem transportu.

Jakie są korzyści z przestrzegania przepisów?

Pytanie może się wydawać co poniektórym absurdalne. I to bardzo dobrze! Zamiast już teraz wskakiwać na swój ekologiczny środek transportu, to zastanów się najpierw, czy znasz podstawowe zasady, jakie zawiera kodeks rowerzysty
– włączania się do ruchu
– wyprzedzania jednego pojazdu i kolumny
– jazdy po chodniku

Często, gdy posiadamy prawo jazdy czujemy się zwolnieni z obowiązku poznania reguł dotyczących ruchu drogowego. Nie ma co się biczować za to, ale nie warto też bagatelizować. Prawda jest taka, że prędzej czy później mierzymy się z sytuacją, w której musimy wiedzieć i zadecydować, jak postąpić. Niezależnie od tego, czy chodzi o wyprzedzanie, czy wjeżdżanie na chodnik. Często te decyzje bywają nieprzemyślane. Może to być spowodowane wspomnianą niewiedzą, ale także za dużą śmiałością w jeździe. Oczywiście, to bardzo ważne, aby nie podejmować decyzji o wyjeździe z pobocza przez godzinę, ale unikniemy tego, gdy wcześniej zdobędziemy niezbędną nam wiedzę, którą skrywa kodeks rowerzysty.