Imprezy masowe: ochrona imprez – Warszawa

stux / Pixabay

Warszawa jest miastem słynącym z często urządzanych imprez masowych, które pozwalają uczestnikom na zapoznanie się z życiem kulturowo-artystycznym miasta.

 
Imprezy masowe są niczym innym jak odpłatną imprezą artystyczno-rozrywkową, mającą miejsce na stadionie (na przykład mecz) lub w innych miejscach znajdujących się poza budynkami. W takim przypadku musi ona liczyć tysiąc osób, natomiast jeśli odbywa się w hali – wtedy liczba uczestników może wynosić zmniejszoną liczbę uczestników do ponad trzystu.
Aby wydarzenia takie były uznawane za w pełni legalne, jej organizatorzy muszą zadbać o odpowiednią ochronę. Osoby zajmujące się takimi “rzeczami” jak ochrona imprez, mają za zadanie zabezpieczenie terenu na którym odbywa się taka impreza, dbałość o jej uczestników, a także odpowiedzialność za dobór do współpracy wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Takimi jednostkami są: służba informacyjna oraz służba porządkowa. Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, posiadają uprawnienia, które mają ogromne znaczenie przy ochronie imprez. Należą do nich m. in.: przeprowadzenie kontroli biletów; sprawdzenie dowodu tożsamości oraz zidentyfikowanie danych personalnych; prawo do sprawdzenia bagażu; przywoływanie do porządku, a nawet użycie siły fizycznej.