Kurs ochrony: licencja pracownika ochrony – kurs pracownika ochrony

OpenClipart-Vectors / Pixabay

Kurs pracownika ochrony, to nic innego jak szkolenie, które upoważnia do wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. Kurs ochrony obejmuje szkolenia z zakresu samoobrony, strzelania, przygotowania do interwencji, a także znajomości przepisów, które są ściśle związane z ochroną osób i mienia.

 
Mało kto wie, że zdobycie takiego dokumentu jak licencja pracownika ochrony, wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Po pierwsze trzeba spełnić wymagane warunki, takie jak chociażby ukończony 21 rok życia, czy wykształcenie na przynajmniej poziomie podstawowym; po drugie – trzeba wystąpić do właściwych organów policji, aby otrzymać opinię na temat własnej osoby. Oczywiście warunkiem zakwalifikowania do takiego kursu jest nienaganna opinia.
Kurs pracownika ochrony, całkowicie przygotowuje do pracy pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Ilość godzin zajęć, które należy przejść, wynosi łącznie 245.
Ponadto, aby uzyskać wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, trzeba przejść badania lekarskie i psychologiczne.