Polska – jeden z kluczowych rynków magazynowych w Europie

Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków magazynowych w Europie. W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła liczba firm, które szukają powierzchni magazynowych w naszym kraju. Na topie są magazyny m.in. na Mazowszu, Śląsku czy w woj. dolnośląskim oraz wielkopolskim. Powodem jest wzrost popytu na produkty i usługi, które są dostarczane za pośrednictwem magazynów.

Skąd bierze się atrakcyjność powierzchni magazynowych?

Atrakcyjność polskich magazynów wynika z wielu czynników. Przede wszystkim Polska jest jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków magazynowych w Europie. Funkcje magazynu to nie tylko składowanie towarów oraz dbanie o ich bezpieczeństwo.

W porównaniu do innych krajów – jak m.in. Niemczy, Austria czy Wielka Brytania – ceny powierzchni magazynowych oraz stawki najmu czy ceny materiałów budowlanych nadal są znacznie niższe. Poza tym Polska ma doskonałą infrastrukturę transportową, co ułatwia dostarczanie towarów do magazynów.

Duża dostępność wysokiej jakości powierzchni magazynowych

Kolejnym czynnikiem, który przyciąga różne firmy do Polski, jest dostępność wysokiej jakości powierzchni magazynowych. W Polsce istnieje wiele nowoczesnych magazynów, które są wyposażone w najnowocześniejsze technologie – między innymi systemy bezpieczeństwa, rozwiązania ekologiczne i inne. Dzięki temu firmy mogą zapewnić swoim klientom wysoką jakość usług.

Magazyny pełnią bardzo istotną rolę w łańcuchu dostaw, pozwalają na utrzymanie ruchu w transporcie, ale też na opracowanie planowanych przerw i przestojów w dostawach czy też na magazynowanie produktów oczekujących na zakup.

Znakomite położenie Polski

Polska jest również atrakcyjna dla wielu zagranicznych firm ze względu na jej położenie geograficzne. Znajduje się w samym centrum, stanowi pomost między rynkami wschodnimi a zachodnimi. Lokalizacja jest zwykle kluczowym argumentem przemawiającym do najemcy za wyborem konkretnego parku magazynowego.

Polska jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi krajami Europy, co ułatwia dostarczanie towarów do takich państw jak na przykład Niemcy czy Ukraina. Polska sąsiaduje z innym bardzo ważnym rynkiem – z Niemcami, co ułatwia dostarczanie towarów do największego rynku w Europie.

Podsumowując, Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków magazynowych w Europie i oferuje wiele korzyści dla firm, które szukają tu magazynów albo hal produkcyjnych. Przede wszystkim oferuje konkurencyjne ceny, doskonałą infrastrukturę transportową oraz wysokiej jakości powierzchnie magazynowe.