Profile PCV – czy to dobry wybór?

Oferta okien jest niezwykle szeroka. Na rynku działa wielu producentów stolarki okiennej PVC – trzeba przyznać, że w ostatnich latach jakość produktów znacznie się poprawiła oraz wzbogaciła. Jeśli jesteś na etapie poszukiwań okien do domu, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Profile PCV – nowoczesne rozwiązania dostępne na rynku

Z oferty rynkowej można dość łatwo wybrać okna PVC odpowiednie do domu. Wybór zależy od oczekiwanej jakości, stylistyki oraz budżetu. Dobre okno nie musi być drogie – ważne, by miało jak najlepsze parametry i wpisywało się w charakter domu. Zwróć też uwagę, czy będzie łatwe w eksploatacji oraz pielęgnacji.

Profile okienne PCV

Profil PCV to dobry wybór, jeśli szukasz trwałego i wytrzymałego materiału. Jest on odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu może być używany na zewnątrz i wewnątrz. Jest również łatwy w utrzymaniu i niedrogi w porównaniu do innych materiałów.

PCV jest również odporny na uszkodzenia, dzięki czemu może być używany w wielu różnych zastosowaniach. Poza tym czołowi producenci okien z PCV cały czas zaskakują nowościami. Polecamy m.in. okna marki Deceuninck. Jakość oferowanej przez nią stolarki okiennej jest bardzo wysoka.

Główne zalety okien PCV

Okna PCV są najpopularniejszym rozwiązaniem na polskim rynku. Zawdzięczają popularność przystępnej cenie – gwarantują dobry stosunek ceny do jakości. Mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Poza tym są one odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne – w tym przede wszystkim na działanie wilgoci. Okna PCV są bardzo dobrze izolowane, zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną.

Są one wykonane z materiału syntetycznego – polichlorku winylu. Okna PCV są solidne, trwałe i wyróżniają się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na wpływ czynników atmosferycznych, biologicznych oraz chemicznych. Wystarczy je regularnie czyścić, aby zachować ich wygląd i trwałość.

System HST od Deceuninck

Rozwiązania marki Deceuninck często oparte są na systemach podnoszono-przesuwnych. Gwarantują m.in. szklenie o grubości 52 mm, stabilną konstrukcja ramy i skuteczny system odwodnienia. System HST od Deceuninck wyróżnia się możliwością dopasowania do wszystkich profili okiennych firmy.

Systemy podnoszono-przesuwne mogą zostać wykorzystane w prawie każdym rodzaju budynku. Deceuninck stara się, by na bieżąco dopasować okna i drzwi do mody oraz trendów. Do wyboru jest szeroka paleta kolorów, która obejmuje różne barwy – m.in. modne odcienie w strukturze drewna.