Jaką żywotność ma bateria w dronie?

Osoby, które posiadają drona wiedzą, że czas pracy na baterii jest ograniczony i producent zawsze o tym informuje. Ale ile razy zostaliśmy zaskoczeni nagłym rozładowanie materii? Bez wątpienia w pewnym momencie przydarzyło się to również Wam. W takim razie być może zastanawialiście się, czy to normalne, że drony mają krótką żywotność baterii. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dlaczego baterie w dronach oferują taki krótki czas lotu?

Bateria w dronie musi zasilać silniki śmigieł, które mają bardzo wysokie obroty, a to zużywa dużo energii. Oprócz tego muszą zasilać elementy elektroniczne, takie jak czujniki, GPS czy kamery o wysokiej rozdzielczości.

Należy również pamiętać, że drony muszą być lekkie, aby łatwo nimi latać i manewrować. Im jest cięższy, tym więcej mocy potrzebuje do lotu. A pamiętajmy, że zwiększenie rozmiaru baterii spowoduje również wzrost wagi. Dlatego producenci zawsze starają się znaleźć idealny balans pomiędzy wagą a zasięgiem. Technika lotu również ma duży wpływ na czas trwania lotu. Ilość mocy wymaganej od drona spowoduje dłuższą lub krótszą żywotność baterii. Jeśli chcesz poprawić technikę lotu, powinieneś wiedzieć, że przedsiębiorstwo SNH Drones opinie kreuje interesujące szkolenia dronowe, podczas których nauczysz się poprawnego operowania dronem.

To wyjaśnia, dlaczego drony konkursowe wytrzymują zaledwie 5 minut na najwyższych obrotach, a drony wideo, takie jak DJI Mavic mini, mogą latać przez ponad pół godziny. Oczywiście, aby zwiększyć prędkość, trzeba zwiększyć obroty silników. Oznacza to, że zwiększenie mocy zużywa więcej energii i skraca czas lotu. A jeszcze bardziej przy wykonywaniu nagłych zmian kierunku, bo dron musi przeciwdziałać bezwładności, a to również zużywa sporo energii.

Jaką żywotność ma bateria w dronie?

Krótka żywotność baterii w dronach to fakt, który zaskakuje wielu nabywców urządzenia. Szczególnie, gdy jest to dron tani lub z niskiej półki. Jednak to, co frustruje wielu, to fakt, że nie spełniają one oczekiwań, nawet w przypadku bardziej profesjonalnych dronów.

Technologia w ostatnich latach znacznie się rozwinęła. Już teraz widzimy wzrost czasu lotu w dronach średniej i wysokiej klasy. Ale interesujące jest przeanalizowanie, dlaczego baterie dronów są tak ograniczone. Na początek należy zrozumieć, że istnieje związek między ceną i jakością drona a jego żywotnością baterii.

Zwykle małe lub tanie drony pozwalają na bardzo krótki lot, trwający zaledwie od 5 do 10 minut. W rzeczywistości, co więcej można wymagać od czegoś, co jest niczym więcej niż zabawką?

Jednak drony wyższej jakości mogą latać nawet przez 30 minut lub trochę więcej. Niektóre z najlepiej sprzedających się modeli w tym segmencie to między innymi Mavic mini, Phantom 4 i Parrot Anafi. Te i inne podobne drony, ich autonomia wynosi około 30 minut lotu. Są producenci, którzy twierdzą, że maksymalny czas lotu wynosi nawet 40 minut, ale rzadko jest to osiągane. Posiadając drona wysokiej jakości warto skorzystać z kursu firmy SNH Drones – zweryfikuj snh drones krs by zobaczyć, że brand jest pewny. Będąć przeszkolonym masz pewność, że dron nie zaginie w locie, lub nie zostanie przypadkowo uszkodzony podczas pracy.