Modowe nowości 2022

Nie mogę w to uwierzyć, ale kolejny Tydzień Mody Ślubnej nadszedł i minął! I tak jak w poprzednich sezonach, chcielibyśmy poświęcić trochę czasu i zastanowić się nad trzydniowym wirtualnym wydarzeniem. Na początek naprawdę doceniamy sposób, w jaki projektanci dostosowali się do obecnych czasów, w szczególności za pomocą nagranych wcześniej filmów, których używali do debiutu swoich kolekcji. Każdy film służył jako mini-film dla nowożeńców, a projektanci byli w stanie zaprezentować osobowość i etos swojej marki — spojrzenie od środka, którego zwykle nie widzimy podczas regularnych pokazów na wybiegach.

Jakie suknie ślubne 2022 będą w modzie na wiosnę ?

Jeśli chodzi o trendy, na wirtualnych wybiegach moda ślubna dominował zarówno tradycyjny, jak i nietradycyjny wygląd. Mimo że rok 2020 podkreślał pannę młodą „new-age”, projektanci byli optymistycznie nastawieni do przyszłości ślubów. Wiele z nich stworzyło różne wersje „nowoczesnej sukni balowej” dla narzeczonych, które nadal chcą mieć chwilę księżniczki w swoim wielkim dniu. Widzieliśmy również falę mini sukienek (zgodnie z oczekiwaniami!) i ślubnych separacji. Pióra, kwiaty i seksowne sylwetki były również głównymi trendami, które były zauważalne przez cały tydzień.

Przed nami z radością podzielimy się 10 najważniejszymi trendami, które widzieliśmy z kolekcji Wiosna 2022.

Motywy kwiatowe

Kwiaty na wiosnę? Cóż, wiesz, jak to się mówi! W tym sezonie dominowały motywy kwiatowe i ten trend zapiera dech w piersiach. Marki takie jak Markarian zaprezentowały mini sukienki z trójwymiarowymi kwiatowymi aplikacjami, podczas gdy inne, takie jak Alyne od Rity Vinieris i Marchesa, zaprezentowały suknie pełne kwiatów, cekinów i koralików. Była wersja pasująca do każdej estetyki ślubnej.

Dramatyczne Pióra

Wraz ze zbliżającym się powrotem wesel na dużą skalę projektanci zapewniają pannom młodym możliwość wzmocnienia swojej mody ślubnej. Dramatyczne detale z piór można było zobaczyć w kilku kolekcjach, w tym Elie Saab, Naeem Khan i Marchesa Notte Bridal.

Ślubne wieloczęściowe ubiory

Powiedzieliśmy to raz i powiemy to jeszcze raz, absolutnie uwielbiamy wzrastającą ilość nietradycyjnej odzieży ślubnej — zwłaszcza wieloczęściowych strojów. Dla narzeczonych, które wolą wiele części, niż nosić jedną suknię ślubną, nadszedł czas, aby zabłysnąć! „Separatki” były mocno obserwowane w modzie ślubnej, w szczególności przez Scorcesa, Nordeen i Yolancris.

Głębokie Dekolt w Serek

Głębokie dekolty w szpic były w tym sezonie ogromnym trendem, pojawiającym się niemal w każdej debiutującej kolekcji. Wona Concept, Dana Harel i GALVAN to tylko niektórzy z projektantów, którzy przyjęli tę odważną estetykę.

Seksowne sylwetki

Seksowne sylwetki również zaznaczyły swoją obecność podczas Tygodnia Mody Ślubnej, z dopasowanymi sukienkami, przezroczystą przezroczystością, otwartymi plecami i odsłaniającymi skórę projektami. Niektóre z naszych ulubionych utworów pochodziły od Evy Lendel, Miry Zwillinger i Marchesy dla Pronovias.

Balonowe rękawy “Puff”

Projekty z epoki Regency przeżywają obecnie wielki powrót, więc nie jest niespodzianką, że wiele marek przyjęło w tym sezonie bufiaste rękawy. Jeśli szukasz nowoczesnej sukienki inspirowanej Bridgeton, wybierz kolekcje Odylyne the Ceremony, Wiederhoft i Savannah Miller.

Rozcięcia na wysokości ud

Można śmiało powiedzieć, że po roku przebywania w domu panny młode będą chciały wyjść i pokazać trochę skóry, gdy nadejdzie czas, aby powiedzieć „tak”. Wielu projektantów zdecydowało się na włączenie do swoich projektów rozcięcia na wysokości ud – w tym sukienki od Ines Di Santo, Sareh Nouri i Fifth & Welshire.

Ubrania przejściowe

Przewiduje się, że ubrania przejściowe będą ogromnym trendem w ciągu najbliższych kilku lat, a mnogość ślubnych pelerynek, halek i odpinanych rękawów właśnie to pokazuje. Projektanci ślubni, tacy jak White One od Pronovias Group, Justin Alexander Signature i Alexandra Grecco, zaprezentowali różne wersje tych ponadczasowych elementów – idealne dla narzeczonych poszukujących stylizacji „dwa w jednym”.

Sukienki mini

Zgodnie z oczekiwaniami mini sukienki były w tym sezonie z przodu i na środku. Naeem Khan, Sareh Nouri i Andrew Kwon dostarczyli wspaniałych odmian tego popularnego trendu. Uważamy, że trend utrzyma się na nadchodzące sezony.

Gorsetowe staniki

Gorsetowe staniki również powróciły w tym sezonie. Eisen-Stein, Morilee Madeline Gardner i The Atelier Couture profesora Jimmy’ego Choo, OBE to tylko niektóre marki, które wprowadziły ten element strukturalny do swoich sukienek.