Słodki ale asertywny czworonóg

monicore / Pixabay

Akita Inu jest przystojny, spokojny, dostojny, czysty dość ciche (rzadko szczeka). Więc to zrozumiałe, że może on być postrzegany jako pożądany zwierzak!

Złożona osobowość

Potężny fizycznie, powściągliwy wobec obcych i opiekuńczy, Akita Inu musi być przyzwyczajony do ludzi w młodym wieku, aby jego instynkty ochronne były raczej kontrolowane niż masowe.

Akity (https://petportal.pl/akita-inu/) mogą być tak agresywne z innymi psami tej samej płci, że dwaj mężczyźni lub dwie kobiety nigdy nie powinny być same ze sobą. Problemem jest to, że rasa ta może być trudna do rozczytania. Zamiast tego, Akity mogą współistnieć pokojowo z innym psem, aż nagle, pozornie znikąd, pojawia się niewielka różnica zdań, a może drugi pies zbyt daleko popycha Akitę lub zbliża się do miski z jedzeniem Akity lub ulubionej zabawki, a wtedy Akita może zaatakować z dzikością. Akity mogą być bardzo zaborcze
Jak można się domyślać, koty i inne małe zwierzęta są również zagrożone wokół tego psa.

Szkolenie może być wyzwaniem, gdyż Akita jest asertywny, silnej woli, i nudzi się dość łatwo. Może on wykorzystać swoją inteligencję w sposób zaspokojenia jego własnych celów.